FALE RADIOWE – bipolarne? Multipolarne? – czym się różnią?


MED. SLIM, FRACTIONAL RF I FRALIFT

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych.

Urządzenia emitują fale radiowe RF wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości . Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie. Zjawisko to nazywane jest diatermią. Głowica emitująca fale radiowe, wytwarza w skórze i tkance podskórnej ciepło. Dochodzi do ogrzania kolagenu powodując jego kurczenie się i mocne napięcie oraz odnowę struktury.

Fractional RF wykorzystuje w technologię frakcyjną, Multi – polarnej częstotliwości radiowej. System frakcyjnego RF, poprzez zastosowanie unikalnej platformy, wytwarza ciepło i prowadzi do uzyskania pozytywnych efektów w głębokich partiach skóry poprzez kurczenie włókien kolagenowych, poprawia ujędrnienie skóry. RF frakcyjny jest idealnym systemem, który pozwala przenieść impuls elektryczny dokładnie do środka tkanki podskórnej. Unikalna technologia pozwala na siatkowe ułożenie energii właściwej we włóknach kolagenowych.

Frakcyjny RF jest urządzeniem, które równomiernie rozprowadza energię na powierzchni skóry i w ten sposób eliminuje ryzyko poparzeń, które może być wywołane nierównomiernym rozprowadzeniem energii.

Włókna kolagenowe skóry ulegają wydajnej aktywacji, dochodzi do przebudowy cytoszkieletu kolagenowego i do efektu przeciwzmarszczkowego i głębokiego ujędrnienia.

W urządzeniu MED.SLIM zostały wykorzystane fale radiowe BIPOLARNE.

Dzięki połączeniu podciśnienia z falą radiową można uzyskać spektakularne rezultaty w redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Fałd skóry jest delikatnie zasysany, a częstotliwość radiowa skuteczniej działa na adipocyty.

Radiofrekwencja mikroigłowa FRALIFT jest to połączenie dwóch technologii: radiofrekwencji (RF) i mikronakuwania. W tym samym czasie występuje działanie na naskórek i głębokie warstwy skóry. Atutem jest jednoczesne nakuwanie oraz podgrzewanie skóry. Jest to zdecydowanie bardziej skuteczne niż użycie obu technologii osobno.

Urządzenie jednocześnie łączy w sobie dwie technologie: falę radiową z mezoterapią mikroigłową . Mikroigły nakłuwają skórę i jednocześnie ogrzewają tkanki za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Mikroigły mają regulowaną długość od 0.2mm do 3.5mm, dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować ich głębokość do danego problemu. Zabiegi możemy wykonywać na twarzy i na ciele, dzięki trzem rodzajom specjalnie skonstruowanych kardridży różnej wielkości i z różną ilością igieł.