Jakie zabiegi możesz wykonać nastolatkom w swoim gabinecie?

     

            Najczęściej nastolatkowie zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych, kiedy dosięga ich problem skórny np. twarzy czy pleców. W takim wieku jest to dla nich ogromny dyskomfort nie tylko fizyczny ale i psychiczny. Niektórzy w pierwszej kolejności korzystają z porad dermatologicznych a dla szybszego efektu również z kosmetologicznych. Jeśli u nastolatka nie występują większe problemy skórne a dermatolog nie widzi żadnych przeciwwskazań, w gabinecie możesz wykonać kilka zabiegów, aby poprawić stan jego skóry.
            Możesz wykonać np. oczyszczanie manualne, peeling węglowy lub oczyszczanie wodorowe, które jest bardzo delikatne a zarazem skuteczne. Oczyszczanie wodorowe złuszcza martwy naskórek oraz neutralizuje wolne rodniki. Wolne rodniki mają wpływ na przesuszanie się skóry, gdyż uszkadzają lipidy będące składowymi cementu międzykomórkowego, co powoduje zwiększenie przez naskórkowej utraty wody (TEWL). Z wiekiem powstaje ich coraz więcej i zaczynają destrukcyjnie działać na składniki komórki. Przyśpieszają regenerację włókien kolagenowych oraz elastylowych, co powoduje utratę jędrności skóry i zmarszczki. Dlatego z pomocą przychodzi oczyszczanie wodorowe wówczas wolne rodniki łączą się z jonami wodoru tworząc wodę oraz czysty tlen.

            Kolejnym zabiegiem jaki możemy zaproponować jest peeling węglowy potocznie nazywany „Black Doll”. Peeling węglowy wykonujemy przy pomocy specjalnej maski węglowej oraz lasera Nd:Yag Q-switched. Zabieg polega na nałożeniu na oczyszczoną skórę maski. Po ok.10min wykonujemy tzw. strzały laserem. Drobinki węgla wnikają we wszystkie nierówności skóry oraz pory, a następnie podczas zabiegu absorbują energię światła laserowego. Efektem fotoablacji i fototermolizy następuje oczyszczenie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Jedną z właściwości węgla jest przyciąganie zanieczyszczeń, wchłanianie toksyn oraz namiaru serum.

Jest to idealny zabieg dla skór trądzikowych. Trądzik pospolity jest to choroba głównie osób młodych związana z nadczynnością gruczołów łojowych. Największe znaczenie w etiopatogenezie trądzika pospolitego odgrywają beztlenowe  bakterie Propionibacterium acnes. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z tym problemem.

Dodatkowym efektem zabiegu jest widoczne zwężenie porów oraz napięcie skóry. Jest to laserowe oczyszczanie skóry, w związku z tym zabiegi wykonujemy w okresie jesień/zima/wiosna. Po zakończeniu pracy z urządzeniem, należy zdjąć pozostałości maski węglowej i nałożyć maskę odpowiednią dla potrzeb danej klientki. Zabieg jest bardzo przyjemny w wykonaniu, a dodatkowo dochodowy. Z reguły zabiegi wykonujemy w serii 5/6 średnio co 2-3tygodnie.

Głównym celem złuszczania naskórka jest:

– pobudzenie warstwy podstawnej ( rozrodczej) do szybszej odnowy

– spowodowanie lepszego przenikania środków biologicznie czynnych nałożonych na skórę

– usunięcie różnych zmian patologicznych np. piegi, plamy, przebarwienia

– wygładzenie np. blizn potrądzikowych,  drobnych zmarszczek

W zależności od wskazań stosuje się:

– bardzo powierzchniowe złuszczanie tylko warstwy rogowej

– średnio głębokie złuszczenie warstwy ziarnistej, częściowo kolczystej

– głębokie dochodzące do warstwy brodawkowej skóry właściwej

Złuszczanie możemy wykonać za pomocą kosmetyków oraz urządzeń.

            W gabinecie możemy również skorzystać z peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji diamentowej lub korundowej, jak również z peelingów chemicznych, które należy odpowiednio dobrać pod problem skórny.