MODELOWANIE SYLWETKI w gabinecie

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Tkanka podskórna nie odgrywa zbyt dużej roli, a jej funkcjonowanie ma niewielki wpływ na wygląd zewnętrznej warstwy skóry. Wyjątkiem jest nadmierna otyłość oraz cellulit – dysfunkcje wywołane zakłóceniami w przepływie limfy. Tkanka tłuszczowa utworzona jest z komórek tłuszczowych nazywanych adipocytami.

Kobiety zmagają się z różnymi problemami, jak: otyłość, cellulit, lipodermia ( kumulacja tłuszczu), nadmierne gromadzenie się wody czy rozstępy. Lipodermia przeważnie występuje na nogach i biodrach. Wyróżniamy cztery stopnie cellulitu i trzy podstawowe rodzaje w zależności od miejsca jego pojawienia : ogólny, umiejscowiony oraz miejscowy.

W zależności od rodzaju problemu czy uwarunkowań genetycznych do dyspozycji mamy wiele technologii: liposukcję ultradźwiękową, masaż podciśnieniowy, falę radiową, lipo laser, kriolipolizę, falę uderzeniową czy elektrostymulację. Warto też zaznaczyć, że dużo lepsze efekty uzyskuje się łącząc ze sobą odpowiednie technologie. Dodatkowo w gabinecie wykonuje się zabiegi lipolizy lub body wapping czyli przy użyciu specjalnych preparatów oraz folii. Jednak bardzo ważne są odstępy między zabiegami, ilość zabiegów oraz dobór technologii i parametrów dopasowanych do konkretnego problemu.

Do walki z miejscową otyłością doskonale sprawdzi się liposukcja ultradźwiękowa oraz lipo laser czy kriolipoliza. Po zabiegu należy wykonać drenaż limfatyczny.(wyjaśnić dlaczego należy wykonac drenaż- jedynm zdaniem) Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych nie uszkadzając przy tym sąsiadujących tkanek. Jest to alternatywa dla osób, które nie mogą pozbyć się tłuszczu z pewnych partii ciała. Podskórne komórki tłuszczowe są wrażliwe na działanie zimna. Efektem jest ich zmniejszenie. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się do krwiobiegu, skąd trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane i wydalone. W przypadku liposukcji ultradźwiękowej specjalnie skonstruowana głowica ultradźwiękowa umożliwia na zogniskowanie fali ultradźwiękowej na ściśle określonej przestrzeni. Dzięki temu znacząca ilość energii zostaje przeniesiona do podskórnej warstwy tłuszczu. W miejscu oddziaływania fali ultradźwiękowej następuje rozerwanie błon komórkowych adipocytów. Jest to działanie mechaniczne fali ultradźwiękowej.Za pomocą ultradźwięków o niskiej częstotliwości 40kHz bezinwazyjnie redukuje cellulit oraz tkankę tłuszczową. W tkankach wywoływane jest zjawisko kawitacji. Zjawisko to powoduje uszkodzenie błon komórkowych, dzięki temu z komórek tłuszczowych mogą wydostać się trójglicerydy. Komórki tłuszczowe pod wpływem kawitacji rozpadają się na substancje ciekłe, które są eliminowane przez układ limfatyczny i moczowy. Metoda ta doskonale radzi sobie z miejscową otyłością .

Bardzo często w gabinecie pojawiają się klientki z wiotką skórą na brzuchu lub ramionach ( tzw. pelikany). W takich przypadkach świetnie sprawdzi się hifu lub radiofrekwencja mikroigłowa. Radiofrekwencja mikroigłowa jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku rozstępów, które powstają w wyniku nadmiernego naciągnięcia skóry. Do tego dochodzą wpływy hormonalne na fibroblasty, które mogą obniżać jakość włókien kolagenowych i elastylowych. U bardzo wielu kobiet po porodzie występują rozstępy, głównie na brzuchu, piersiach, biodrach oraz udach. Rozstępy mogą również pojawić się po szybkim przyroście lub spadku wagi bądź szybkim wzrostem w okresie dojrzewania.Radiofrekwencja mikroigłowa jest to połączenie dwóch technologii: radiofrekwencji (RF) i mikronakuwania. W tym samym czasie występuje działanie na naskórek i głębokie warstwy skóry. Atutem jest jednoczesne nakłuwanie oraz podgrzewanie skóry. Jest to zdecydowanie bardziej skuteczne niż użycie obu technologii osobno. Radiofrekwencja RF to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które wnikają do skóry właściwej wytwarzając głębokie ciepło. Następuje ogrzanie kolagenu, powodując skrócenie jego włókien oraz odnowę struktury. Zadaniem mikronakłuwania jest regeneracja skóry w wyniku jej uszkodzenia. Celem zabiegu jest poprawa jędrności i napięcia skóry oraz wysoka skuteczność w redukcji blizn i rozstępów.

Należy pamiętać, że do każdej klientki i jej problemu należy podejść indywidualnie i zastosować odpowiedni plan zabiegów, aby uzyskać spektakularny efekt.

Dodatkowo jeśli głowica zabiegowa oprócz masażu podciśnieniowego będzie posiadała jeszcze np. falę radiową to spotęguje to efekt końcowy. Fala radiowa wywołuje zjawisko diatermii. Podczas zabiegu dochodzi do ogrzania kolagenu powodując jego kurczenie się i mocne napięcie oraz odnowę struktury. Używanie kilku technologii jednocześnie powoduje szybsze efekty i mniejszą ilość zabiegów.

Niektóre urządzenia posiadają w jednej głowicy nawet 5 technologii, które idealnie się uzupełniają np.: vacum rf rolki led IR.