Cellulit – problem większości kobiet. Jak go skutecznie zlikwidować?

Cellulit jest przede wszystkim problemem kobiet z powodu bardziej rozwiniętej tkanki tłuszczowej i hormonów estrogenowych odpowiedzialnych za zatrzymywanie wody w organizmie.

Może się on pojawić się w każdym wieku, począwszy od okresu dojrzewania, najczęściej jednak uwidacznia się między 30-60 rokiem życia i występuje w miejscach, gdzie obfitsza jest tkanka tłuszczowa, ale może pojawić się również przy całkowitym braku otyłości. Najczęściej zlokalizowany jest w okolicach ud, pośladków i brzucha. 

Przyczyny powstawania cellulitu mogą być różne: 

  • zaburzenia przemiany materii (cukrzyca), 
  • niewłaściwa dieta, 
  • nieprawidłowe działanie pompy mięśniowej i tkanki łącznej, 
  • zaburzenia układu trawiennego, 
  • siedzący tryb życia, 
  • uwarunkowania genetyczne, 
  • zaburzenia hormonalne, 
  • budowa fizyczna ciała, 
  • zaburzenia układu krążenia. 

Rozróżniamy cellulit wodny – widoczny przed menstruacją i powoduje go woda stwarzająca obrzęki tkanek. Nie jest on widoczny, ale daje duże uczucie dyskomfortu, sylwetka staje się nabrzmiała.

Natomiast cellulit lipidowy powstaje w głębokich warstwach skóry właściwej i poniżej. Tworzy się na pośladkach, biodrach, udach i brzuchu. Aby nie dopuścić do jego powstania, należy pomyśleć o profilaktyce. Oprócz właściwej diety, zdrowego trybu życia, właściwej pielęgnacji z pomocą przychodzą nam: MEDSLIM, PROSLIM, ROLLSHAPE, które doskonale radzą sobie z tym problemem.

W MEDSLIM wykorzystano głęboką penetrację RF połączoną ze światłem podczerwieni dla poprawy metabolizmu komórek tłuszczowych, zmniejszania ich rozmiarów i ilości oraz usuwania cellulitu. Urządzenie MED.SLIM delikatnie uciska obszar zabiegowy i stosuje pulsujące ssanie dla wzmocnienia lokalnego krążenia, wykonuje drenaż limfatyczny i eliminuje substancje uboczne powstające w czasie rozpadu komórek tłuszczowych. Ssanie rozciąga włókna tkanki i powoduje redukcję „dołeczków”, wygładzenie, a co za tym idzie redukcję cellulitu. Energia światła wstępnie podgrzewa skórę w obszarze zabiegowym. Jednocześnie, delikatne ssanie wspomaga głęboką penetrację energii RF, która dociera do tkanki tłuszczowej i zwiększa natychmiast metabolizm komórek tłuszczowych. Dodatkową korzyścią jest poprawa krążenia, która wpływa dodatnio na cały organizm.

W urządzeniu PROSLIM mamy połączenie podciśnienia z falą radiową  i dzięki działaniu obu technologii jednocześnie można uzyskać spektakularne rezultaty w redukcji cellulitu, tkanki tłuszczowej. Fałd skóry jest delikatnie zasysany, a częstotliwość radiowa skuteczniej działa na adipocyty i komórki skóry.

Jednoczesne działanie kilku technologii wzmacnia i przyśpiesza efekty zabiegu. Podciśnienie wpływa na intensywne przekrwienie skóry, poprawia cyrkulację limfy, co pomaga pozbyć się stanów zapalnych oraz obrzęków zastoinowych.

W urządzeniu ROLLSHAPE zastosowano „ kompresyjną terapię mikrowibracyjną”, która wykorzystuje mikrokompresję zamiast ssania i mikrowibrację zamiast trakcji. Zastosowanie tej metody na ciele pomaga poprawić krążenie, głęboką detoksykację, złagodzić sztywność i bolesność mięśni, eliminuje cellulit oraz kształtuje kontury. Mikrowibracje kompresyjne są zabiegiem, który może reaktywować krążenie krwi. Jest też metodą, która może pielęgnować złożone schorzenia, tj: zastój limfatyczny, obrzęk limfatyczny i cellulit, dzięki czemu może poprawić odżywienie skóry i dotlenienie komórek.