Na czym polega OCZYSZCZANIE WODOROWE?

Jak wygląda zabieg oczyszczania wodorowego ❓ 💧
🔵Kwas prokainowy, ryboflawian i prekursory melaniny pochłaniają promieniowanie UV w wyniku czego wydzielają się wolne rodniki i tlen cząsteczkowy.🔵 Wolne rodniki czyli reaktywne formy tlenu (posiadają nieparzystą liczbę elektronów) m.in. uszkadzają nasze DNA.
Podczas procesu oddychania komórkowego powstaje niewielka ich ilość, ale ulega znacznemu zwiększeniu w wyniku złego trybu życia i UVA i UVB. Wówczas dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych i włókien kolagenowych. Wolne rodniki mają wpływ na przesuszanie się skóry, gdyż uszkadzają lipidy będące składowymi cementu międzykomórkowego, co powoduje zwiększenie przez naskórkowej utraty wody (TEWL). Z wiekiem powstaje ich coraz więcej i zaczynają destrukcyjnie działać na składniki komórki. Przyśpieszają degenerację włókien kolagenowych oraz elastylowych, co powoduje utratę jędrności skóry i zmarszczki.
Dlatego z pomocą przychodzi oczyszczanie wodorowe wówczas wolne rodniki łączą się z jonami wodoru tworząc wodę oraz czysty tlen. Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw wykonujemy oczyszczanie wodorowe w celu neutralizacji wolnych rodników, następnie złuszczamy martwy naskórek dla lepszej penetracji składników aktywnych. Składniki aktywne wprowadzamy za pomocą ultradźwięków lub nanomezoterapią. Zastosowanie antyoksydantów: witaminy C, E oraz koenzymu Q10 wydłuży efekt zabiegu oraz zabezpieczy naszą skórę. Witamina E oprócz przeciwdziałaniu wolnych rodników poprawia strukturę lipidową naskórka. Witamina C wspomaga naturalną ochronę przeciwsłoneczną oraz poprawia koloryt, rozjaśnia przebarwienia. Koenzym Q10 wspomaga nawodnienie naskórka. Jego jędrność i elastyczność. Kolejnym etapem jest skupienie się na terapii anty-aging. Idealnie sprawdzi się fala radiowa w celu obkurczenia włókien kolagenowych i pobudzenia komórek skóry do produkcji nowego kolagenu i nowej elastyny. Efektem jest wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry.
Ostatni etap to użycie głowicy zimnej w celu wyciszenia skóry i obkurczenia naczyń krwionośnych.
Po takim zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczona, dostarczone są jej składniki aktywne oraz pobudzane są jej komórki do odbudowy. Zabieg działa na wielu płaszczyznach, dzięki temu efekty są spektakularne a skóra jest pełna blasku.