Q switched- skóra taka jak dawnej

Skóra zbudowana jest z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej.

W wyniku starzenia się skóry następuje zmiana jej struktury we wszystkich warstwach. Skóra traci swoją elastyczność, pojawiają się zmarszczki, a z czasem przebarwienia , odbarwienia.

Starzenie się skóry jest to proces bardzo złożony, gdzie duży wpływ ma nasza genetyka oraz czynniki zewnętrzne głównie promieniowanie słoneczne ( fotostarzenie).

Aby opóźnić procesy starzenia się skóry należy na co dzień pamiętać o pielęgnacji cery, zdrowej diecie ( bogatej w warzywa i owoce), piciu dużej ilości wody. Warto również systematycznie korzystać z zabiegów pielęgnacyjnych w gabinecie kosmetycznych.

Zaczynając pielęgnację w gabinecie na początek dla zwiększenia penetracji składników w głąb skóry należy wykonać złuszczanie naskórka. Można wybierać spośród zabiegów tj.: peeling kawitacyjnego, mikrodermabrazjia diamentowa lub korundowa czy peelingi chemiczne. Nowością jest peeling węglowy potocznie nazywany „Black Doll”.  Jest on wykonywany przy pomocy specjalnej maski węglowej oraz lasera Nd:Yag Q-switched. Zabieg polega na nałożeniu na oczyszczoną skórę maski. Po ok.10min wykonujemy tzw. strzały laserem.
Drobinki węgla wnikają we wszystkie nierówności skóry oraz pory, a następnie podczas zabiegu absorbują energię światła laserowego. Efektem jest  oczyszczenie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Jedną z właściwości węgla jest przyciąganie zanieczyszczeń, wchłanianie toksyn oraz namiaru serum.

Jest to idealny zabieg dla skór trądzikowych. Dodatkowym efektem zabiegu jest widoczne zwężenie porów czy napięcie skóry. Jest to laserowe oczyszczanie skóry, w związku z tym zabiegi wykonujemy w okresie jesień/zima/wiosna. Po zakończeniu pracy z urządzeniem, należy zdjąć pozostałości maski węglowej i nałożyć maskę odpowiednią dla potrzeb danej klientki. Zabieg jest bardzo przyjemny w wykonaniu, a dodatkowo dochodowy. Z reguły zabiegi wykonujemy w serii 5/6 średnio co 2-3tygodnie.

Dodatkowym plusem urządzenia Nd:yag Q-switched jest możliwość redukcji tatuaży i makijaży permanentnych.  Zadaniem jego jest zniszczenie barwnika poprzez użycie bardzo krótkich impulsów ( nanosekund) oraz wysokiej energii.

Pigment ulega rozbiciu na mniejsze elementy, a w kolejnym etapie zostaje pochłonięty przez organizm. Zabieg jest bardzo bezpieczny z krótkim czasem rekonwalescencji